Kategoria: Aktualności

Ogólnopolski konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” – IX edycja

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy konkursowej polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie do 5 maja 2024 r. droga elektroniczną, Formularza zgłoszeniowego, do którego link jest dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl .

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach:

Etap I  (regionalny) – Komisja kwalifikacyjna, na podstawie oceny formularzy zgłoszeniowych, utworzy listę rankingową prac konkursowych. Do udziału w wydarzeniach regionalnych I etapu konkursu przejdą KGW, które znajdą się na najwyższych pozycjach list rankingowych. W każdym wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 20 KGW. Zespoły biorące udział w I etapie konkursu, które zostaną najwyżej ocenione przez komisje konkursowe podczas danego wydarzenia regionalnego, zostaną zakwalifikowane do II etapu, tj. półfinału konkursu.

Etap II ( wojewódzki) – KGW, które zajmą 1 miejsce w wydarzeniach regionalnych, biorą udział w półfinałach wojewódzkich. 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, kwalifikuje się do finału ogólnopolskiego.

Etap III (ogólnopolski) – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1 miejsce w Etapie II konkursu, wezmą udział w ogólnopolskim finale.

Każda edycja Konkursu „Bitwy Regionów” skupia setki Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń. W tym roku także liczymy na wysoką frekwencję.

 

 

 

Życzenia Wielkanocne

Zgłoś zapotrzebowanie na podłączenie nieruchomości do sieci światłowodowej

 

Osoby chętne (które nie zostały ujęte w projekcie) o podłączenie nieruchomości do sieci światłowodowej w ramach realizowanego projektu „Budowa sieci NGA na terenie powiatu parczewskiego i włodawskiego” finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Wzmacniania Odporności, są proszone o jak najszybsze wypełnienie poniższego wniosku i złożenie go w Urzędzie Gminy Urszulin.

 

WNIOSEK – ZAPOTRZEBOWANIE NA PODŁĄCZENIE NIERUCHOMOŚCI DO SIECI ŚWIATŁOWODOWEJ

 

 

Jednostką wspierającą plan rozwojowy jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa z siedzibą w Warszawie (01-044) przy ul. Spokojnej 13a.

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY – “Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO”

Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy informację o trwającym naborze do projektu Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO. Jest to projekt skierowany dla organizacji pozarządowych.

 

Poprzez projekt “Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO” Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) tworzy ogólnopolską sieć doradców i doradczyń w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na projekty społeczne oraz inwestycyjne służące ochronie środowiska, mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. Zieloni doradcy wspierają lokalne organizacje pozarządowe, a także wspierają partnerstwa organizacji i samorządów w gminach do 50 tys. mieszkańców w całej Polsce.

Trwa NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY doradczyń i doradców – na Wasze zgłoszenia czekamy do 31.03.2024r.

Szukamy osób, które:

·  mają w sobie pasję, wrażliwość i podstawową wiedzę z zakresu ochrony środowiska;

·  wiedzą jak realizować projekty społeczne i inwestycyjne oraz skąd pozyskiwać na nie fundusze, w tym także posiadają podstawową wiedzę z zakresu struktury pozyskiwania funduszy europejskich w ramach nowej perspektywy finansowej;

·  wierzą, że mieszkańcy oraz organizacje społeczne powinny uczestniczyć w procesach podejmowania decyzji dotyczących dobra wspólnego, w sposób szczególny związanych z ochroną środowiska i klimatu;

·  posiadają kompetencje do tego, aby wspierać i doradzać innym organizacjom społecznym oraz samorządom;

·  współpracują z szerokim gronem obywateli, organizacji i samorządów, które to działanie może zostać poparte ich rekomendacją;

·  działają na obszarze co najmniej jednego z województw: opolskie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, małopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie, śląskie, mazowieckie, lubelskie, pomorskie i podkarpackie.

Do udziału w projekcie zakwalifikujemy co najmniej 15 osób (ze wskazanych wyżej województw). Dla uczestniczek i uczestników zaplanowaliśmy wynagrodzenie za zrealizowane wsparcie doradcze oraz organizację spotkań nt. dostępnych funduszy.

Co czeka uczestniczki i uczestników?

·  udział w 2 zjazdach szkoleniowych trwających 3 dni (czerwiec i październik 2024) oraz w 1 zjeździe Sieci Doradców – Fundusze dla Klimatu (III kwartał 2025);

·  wizyty studyjne, czyli poznanie dobrych i złych praktyk z zakresu ochrony środowiska;

·  webinaria edukacyjne oraz kurs e-learningowy wprowadzający do tematyki zmian klimatu, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju;

·  wymiana doświadczeń dzięki spotkaniom indywidualnym oraz grupowym z innymi doradczyniami i doradcami Sieci Doradców – Fundusze dla Klimatu;

·  wsparcie ekspertek i ekspertów z zakresu m.in. zrównoważonego rozwoju, planowania strategicznego;

·  minimum 40 godzin pracy doradczej wspierającej minimum 3 społeczności lokalne (organizacje oraz partnerstwa organizacji i instytucji samorządowych) w trakcie aplikowania o fundusze europejskie na ochronę środowiska (tu przewidujemy wynagrodzenie w kwocie 5000 zł);

·  udział w spotkaniach sieciujących oraz ich współorganizowanie.

Trzon merytoryczny programu tworzą tematy: struktura funduszy europejskich; Zrównoważony rozwój – zagadnienia związane z zasadą horyzontalną; Strategia UE Europejski Zielony Ład; Sprawiedliwa Transformacja; Planowanie strategiczne na poziomie lokalnym i budowanie partnerstw; Programy regionalne i krajowe; Fundusze Europejskie na Infrastrukturę; Klimat i Środowisko; Europejski Pakt na rzecz Klimatu; Pakiet Fit for 55; dobór źródeł finansowania do potrzeb społeczności lokalnej.

Jakie są koszty uczestnictwa? Udział w projekcie jest bezpłatny, jednak nie zwracamy kosztów dojazdów. Uczestniczkom i uczestnikom opłacamy podczas zjazdów: wiedzę, udział w wizycie studyjnej oraz materiały szkoleniowe, miejsca noclegowe, wyżywienie.Dojazd na spotkania i zjazdy uczestniczki i uczestnicy pokrywają indywidualnie. Inauguracja, webinaria oraz spotkania sieciujące będziemy organizować na platformie ZOOM/Google Meet, a materiały szkoleniowe prześlemy pocztą elektroniczną.

Jak się zgłosić? Należy wypełnić i wysłać online formularz rekrutacyjny, który dostępny jest TUTAJ. Formularz jest aktywny do 31.03.2024 r. włącznie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na spotkania informacyjne online “Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO”, które odbędą się w następujących terminach:

·  19.03.2024 (wtorek) godz. 18.00-19.00 – ZAPISY TUTAJ

Aby uczestniczyć w spotkaniu należy wypełnić formularz spotkania. Link do spotkania prześlemy w dniu spotkania. Będziemy czekać na Ciebie na platformie ZOOM.

Kontakt: Jeśli coś jest niejasne lub wymaga uzupełnienia informacji prosimy o kontakt na adres e-mail: funduszedlaklimatu@ofop.eu

Szczegóły na stronie: www.ofop.eu/funduszedlaklimatu/

Fundusze dla klimatu – Sieć Doradców NGO to projekt szkoleniowo-doradczy realizowany przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych (OFOP) przy współpracy Fundacji Sendzimira w ramach programu „Zielony Lider” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Spotkanie w sprawie rozbudowy światłowodowej sieci szerokopasmowego dostępu do internetu.

Informujemy, że 13 marca (środa) o godzinie 10:00 W Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się  spotkanie informacyjne z przedstawicielami firmy LUBNET sp. z o.o. w sprawie rozbudowy światłowodowej sieci szerokopasmowego dostępu do internetu w ramach inwestycji finansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy na terenie Gminy Urszulin. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy Urszulin.