Kategoria: Aktualności

Przyjazd delegacji ukraińskiej

W dniu 30 listopada 2016 roku, na zaproszenie Wójta Gminy Urszulin 4 – osobowa delegacja ukraińska gościła w Gminie Urszulin. Było to już drugie spotkanie zorganizowane w ramach współpracy gmin – pierwsze odbyło się w miejscowości Trostyanets w Obwodzie Wołyńskim.

Delegacji ukraińskiej przewodniczył Oleksandr Kovalchuk – Wójt Trostyanetskiej Rady Wiejskiej, natomiast polską reprezentował Tomasz Antoniuk – Wójt Gminy Urszulin.

Głównym punktem programu wizyty był udział w dwustronnej konferencji dotyczącej stworzenia partnerstwa dla Programu Współpracy Transgranicznej EIS – Polska – Biłoruś – Ukraina 2014 – 2020.

Całość programu zwieńczyła dyskusja przedstawicieli uczestniczących stron, która objęła określenie obszarów współpracy oraz zaplanowanie na najbliższą przyszłość dwustronnych działań na tym polu.

Obchody Święta Niepodległości

W piątek 11 listopada 2016r. w całym kraju obchodziliśmy uroczyste Narodowe Święto Niepodległości, święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa.

Jak co roku w Zespole Szkół w Urszulinie odbyła się 10 listopada 2016r. uroczysta akademia pod Patronatem Wójta Gminy Tomasza Antoniuka z okazji „Święta Niepodległości” zorganizowana przez Zespól Szkół w Urszulinie, Urząd  Gminy Urszulin, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polski i Byłych Więźniów Politycznych, oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Urszulinie.

Wszystkich zebranych przywitał i uroczyście otworzył obchody Narodowego Święta Niepodległości Dyrektor Szkoły Sylwester Adamski. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wystąpieniu pocztu sztandarowego nauczyciel Andrzej Stefanowicz przybliżył sylwetkę polskiego działacza społecznego i niepodległościowego- Józefa Piłsudskiego, przytaczając najważniejsze fakty z jego życia.

Świętowaniu towarzyszyły rekwizyty i dekoracje: biało- czerwona flaga Polski, brzozowe krzyże, symboliczny znicz oraz część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej z Zespołu Szkół w Urszulinie,  nad całością przedstawienia czuwała nauczycielka Jolanta Stefanowicz. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej.

Poza tradycyjnymi pieśniami patriotycznymi takimi jak: „Rota”, „Wojenko wojenko”czy „Legiony” na zakończenie mogliśmy usłyszeć również występy muzyczne zespołów ludowych: „Poleskie Echa”z Wytyczna i „Ballada” z Wereszczyna.

Obchodzona uroczystość uświadomiła wszystkim jak ważna jest Polska- nasza Ojczyzna oraz upamiętniła tragiczne jej losy i trudną drogę do odzyskania niepodległości.

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016r. (czwartek) o godz.13.00 w Zespole Szkół w Urszulinie, odbędzie się uroczysta akademia pod Patronatem Wójta Gminy z okazji „Święta Niepodległości”.

W programie przewiduje się:

– uroczyste otwarcie,

– występy młodzieży szkolnej,

– występy zespołów ludowych,

– kącik kawowy.

Pasowanie w przedszkolu

       tekstW dniu 28 października br. w przedszkolu w Urszulinie odbyło się pasowanie na przedszkolaka i na starszaka. czytaj

Akcja ekologiczna szkół

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji ekologicznej „SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY”.

W ramach akcji w dniach od 10 października do 3 listopada 2016 roku Szkoła Podstawowa w Woli Wereszczyńskiej i Zespół Szkół w Urszulinie we współpracy z Green Office Ecological Sp. z.o.o. (GOE) prowadziły będą na terenie swoich placówek zbiórkę elektroodpadów.

Zbieramy: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny (w tym puste cartridge do drukarek, sprzęt kopiujący, sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną, telefony, laptopy w tym procesory, myszy i klawiatury, kalkulatory), sprzęt audiowizualny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt rekreacyjny i sportowy (zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym, gry video itp.), przyrządy do nadzoru i kontroli, automaty do wydawania.

Dzięki akcji każda ze szkół otrzyma ekwiwalent wymienny na nagrody: pomoce dydaktyczne, wyposażenie sal lekcyjnych lub środki czystości.