Kategoria: Kultura i sport

Promocja książki w Gminnej Bibliotece Publicznej

W piątek 15 września w bibliotece mieliśmy przyjemność gościć Patryka Osileńca, autora książki pt. „Gra” oraz Annę Trześniak i Bartka Kołtuna ilustratorów tego opowiadania.
Patryk, jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, a od kilku lat hobbystycznie zajmuje się pisaniem opowiadań. Dzięki czytaj

I Triathlon Strażacki

W minioną sobotę 15 lipca został zorganizowany I Triathlon Strażacki dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nad Jeziorem Wytyckim. W skład triathlonu weszły następujące konkurencje: płynięcie kajakiem czytaj

Dzień Rodzinki w Woli Wereszczyńskiej

Dnia 1 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Woli Wereszczyńskiej odbyło się Święto Rodzinki. czytaj

Spotkanie autorskie z Anną Fryczkowską

W piątek 30 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie gościliśmy pisarkę Annę Fryczkowską. Spotkanie odbywało się w ramach ogólnopolskiego programu Promocja Czytelnictwa „Dyskusyjne Kluby Książki” realizowanego i finansowanego przez Instytut Książki.

Anna Fryczkowska to polska pisarka współczesna, mieszka i pracuje w Warszawie. Autorka powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoim dorobku pisarskim ma między innymi takie powieści jak: „Kobieta bez twarzy”; „Kurort amnezja”; „ Z grubsza Wenus”; „Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)”; „Starsza Pani wnika”; „ Straszne historie o otyłości” ; „Trafiona zatopiona” i najnowsza powieść „Żony jednego męża”. Laureatka licznych nagród literackich. Autorka scenariuszy telewizyjnych min. współautorka scenariuszy „Przystań” i „ Na Wspólnej” oraz wybranych odcinków seriali „Barwy Szczęścia”.

Na spotkaniu oprócz czytelników i sympatyków biblioteki gościliśmy także zaprzyjaźnione  Dyskusyjne Kluby Książek z: Miejskiej Biblioteki Publicznej z Włodawy, Gminnej Biblioteki Publicznej z Hańska oraz Gminnej Biblioteki Publicznej z Cycowa.

Podczas spotkania autorka szybko nawiązała kontakt z publicznością i niesamowicie nas zainteresowała tym co mówiła. Spędziliśmy czas w bardzo przyjaznej atmosferze oraz otrzymaliśmy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, a nawet poznaliśmy kilka ciekawostek.

Po spotkaniu uczestnicy mogli nabyć książki Pani Anny Fryczkowskiej oraz jej autograf z miłą dedykacją na książce i pamiątkowej zakładce otrzymanej przez naszą bibliotekę. Trzeba przyznać, że spotkanie należało do bardzo udanych, przebiegło w sympatycznej atmosferze na co na pewno wpłynęła otwartość autorki oraz jej świetny kontakt z czytelnikami.

 

 

Dni Gminy Urszulin w PPN

Jarmark Poleski   29 czerwca-2 lipca (czwartek- niedziela)

29 czerwca (czwartek)

W dn. 29 czerwca zapraszamy na niezwykłą przygodę na ścieżce przyrodniczej Parku – ścieżce Dąb Dominik. Prowadzi od wsi Kol. Łomnica do czytaj

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast