Festiwal „Pieśni bagien”

Kolejna edycja kameralnego festiwalu muzyki tradycyjnej Polesia białoruskiego, ukraińskiego i polskiego już za nami. W minionym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w cyklu koncertów, warsztatów i spotkań muzycznych poświęconych muzyce tradycyjnej Polesia.

Festiwal „Pieśni bagien” zorganizowany w Woli Wereszczyńskiej (Gmina Urszulin) przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka oraz Gminę Urszulin trwał w tym roku od 2 do 5 sierpnia. Dzięki słonecznej pogodzie oraz pozytywnym nastawieniu uczestników, organizacja kolejnych spotkań odbywała się planowo i w miłej atmosferze.

Ten niezwykły kameralny festiwal był okazją do bliskiego spotkania z wiejskimi śpiewakami i muzykami starszego pokolenia. Służyły temu warsztaty muzyczne: śpiewu, instrumentalne spotkania warsztatowe, spotkania śpiewacze (uczestnicy z Białorusi, Ukrainy i Polski) oraz potańcówki. A dla młodszych uczestników zorganizowane zostały warsztaty z elementami muzyki tradycyjnej i folkloru dziecięcego oraz loteria fantowa.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny Gmina Urszulin mogła być współorganizatorem tak ciekawego i inspirującego wydarzenia. Festiwal „Pieśń Bagien” to nie tylko forma promocji Gminy Urszulin ale również ogromna praca nad kultywowaniem i ocaleniem od zapomnienia tradycyjnej muzyki Polesia. Pracujemy nad tym, aby  festiwal na stałe zagościł w Gminie Urszulin i gościnnej Woli Wereszczyńskiej – Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin

Autorzy zdjęć: Adrianna Iwanejko
                        Krzysztof Gorczyca

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor