Kategoria: Aktualności

Mędrcy w Urszulinie

Rzesze mieszkańców Urszulina i okolic wzięło udział w Orszaku Trzech Króli. Organizacji tego religijnego wydarzenia podjęła się Parafia Chrystusa Miłosiernego z proboszczem na czele. W prace organizacyjne włączyli się również władze Urszulina, Ochotnicza czytaj

Ostatnia sesja 2019 r.”

30 grudnia 2019 r. odbyła się  XIV sesja Rady Gminy VIII kadencji. Najważniejszą uchwałą nad jaką debatowali radni, była uchwała dotycząca budżetu na rok 2020 oraz  wieloletniej prognozy finansowej. Ponadto radni podjęli uchwały m.in. określenia średniej ceny jednostki paliwa w gminie Urszulin w roku szkolnym 2019/2020.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin – ostatnia sesja 2019 r jest szczególnie ważna ze względu przede wszystkim na przyjęcie budżetu na rok 2020. Przed nami trudny rok, w którym musimy się zmierzyć  z „galopującymi” kosztami energii, zagospodarowania odpadów oraz usług a w szczególności usług budowlanych a wpływają one bezpośrednio na wszystkie nasze gminne instytucje i nasze działania. W zakresie inwestycji to rok kontynuacji inwestycji m.in.: termomodernizacja świetlic, rozbudowa biblioteki i stworzenie Domu Kultury, a przede wszystkim realizacja już zaplanowanych inwestycji drogowych jak i prace przygotowujące nowe przedsięwzięcia.

Po zakończeniu obrad Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Urszulin Piotr Kamela podziękowali wszystkim obecnym za miniony rok oraz podzielił się ze wszystkimi opłatkiem i złożyli życzenia noworoczne.

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA BABCI I DZIADKA

W tym roku odbyła się II edycja akcji charytatywnej organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół w Urszulinie.  W ramach akcji zorganizowano zbiórkę artykułów spożywczych oraz chemicznych w szkole i instytucjach na terenie Urszulina.
12 i 13 grudnia odbyła się zbiórka w sklepach. Dzięki hojności  mieszkańców Urszulina wolontariusze uzbierali bardzo dużo makaronu, ryżu, cukru, konserw, herbaty, słodyczy, artykułów higienicznych i środków czystości.

Wolontariusze wraz z nauczycielkami i Dyrektorem zrobili paczki dla 11 potrzebujących z gminy Urszulin i dwóch z Garbatówki (gmina Cyców).  Gdyby nie wielkie serce i silne ręce Wójta Gminy Urszulin Tomasza Antoniuka wolontariusze nie zdołaliby zapakować 40 dużych i ciężkich pudeł. Wójt wiedział, że jest to ciężka praca, ale mimo to podobnie jak w ubiegłym roku chętnie przyszedł do szkoły z torbą słodyczy i pomógł wolontariuszom.

Przed Świętami Bożego Narodzenia Wolontariusze odwiedzili potrzebujących i wręczyli świąteczne paczki. Głównym kryterium wyboru osób potrzebujących była trudna sytuacja materialna, samotność, choroba, wiek i brak nałogów. Dzięki Dyrektorowi Poleskiego Parku Narodowego panu Jarosławowi Szymańskiemu bez problemu udało się dostarczyć wszystkie paczki i odwiedzić potrzebujących z najbardziej oddalonych zakątków gminy. Dyrektor bez wahania wytypował do pomocy pracownika, który terenowym autem dowiózł wolontariuszy pod wskazane adresy.  W tym roku oprócz żywności i środków higieny postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo naszych potrzebujących. Wolontariusze montowali również czujniki czadu, które być może uratują życie Babci lub Dziadka.

Jestem szczęśliwa, że  Świąteczna Paczka dla Babci i Dziadka zjednoczyła niemal cała społeczność gminy Urszulin. W akcję zaangażowali się Dyrekcja i pracownicy Poleskiego Parku Narodowego, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Biblioteki Publicznej, nauczyciele i pracownicy  Zespołu Szkół w Urszulinie, rodzice uczniów, właściciele i pracownicy sklepów Delikatesy Centrum, Groszek, Delikatesy „Jedynka” i Lewiatan w Wereszczynie oraz pracownicy Urzędu Gminy Urszulin. Honorowym Patronatem akcją objął Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk. 

Cieszę się, że moi uczniowie z przyjemnością i zaangażowaniem rwą się do pomocy osobom potrzebującym. Dzięki takim akcjom uczą się bezinteresownej pomocy, pokory i szacunku do osób starszych. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w imieniu własnym i obdarowanych.

Anna Paciorkowska – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół w Urszulinie.   

Nr zbiórki 2019/5278/KS

Życzenia

Spotkanie organizacyjne Klubu Seniora

W dniu 29 listopada odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne Kluba Seniora w Andrzejowie. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Urszulin – Tomasz Antoniuk, Marzena Trzaskowska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w czytaj

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor