Kategoria: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

ul. Modrzewiowa i ul. Nowa w przebudowie

Wiadomość, na którą większość z Państwa czekała z niecierpliwością.

W dniu 23 listopada 2021 roku została podpisana umowa z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. w Chełmie na realizację zamówienia publicznego na przebudowę odcinka drogi gminnej ul. Modrzewiowa, ul. Nowa.

Środki na realizację przedsięwzięcia udało nam się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja jest wyceniona na 1 045 796,44 zł, a kwota przyznanego dofinansowania wynosi 522 898,00 zł. Budowa drogi powinna zostać zakończona w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy. czytaj

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Urszulin

Miło nam poinformować, że dnia 6 sierpnia 2021 r. Gmina Urszulin podpisała umowę o przyznanie dofinansowania na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Urszulin” w ramach środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie miejscowości Urszulin. Planowana do przebudowy droga stanowi połączenie drogi gminnej z drogą krajową nr 82.
Zakres projektu dotyczy odcinka drogi o długości 471 mb od włączenia od drogi krajowej nr 82 przez ulice: Modrzewiowa i Nowa w Urszulinie. Prace związane z budową drogi gminnej obejmują: roboty przygotowawcze, roboty ziemne wraz z wykonaniem nawierzchni drogi, wykonanie poboczy tłuczniowych, zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę parkingów oraz wykonanie organizacji ruchu.

Kwota dofinansowania : 600 588,00 zł
Całkowita wartość inwestycji : 1 201 178,00 zł