Zakończenie sezonu kąpielowego

W ostatnim dniu sierpnia zakończył się sezon kąpielowy nad zbiornikami wodnymi w Gminie Urszulin. Szczególną popularnością cieszyły się jeziora Rotcze i Sumin, nie tylko ze względu na bardzo czystą wodę i przepiękne krajobrazy, ale również ze względu na dobrze przygotowaną infrastrukturę otoczenia jezior i stały nadzór kąpielisk. Wzorem roku ubiegłego Gmina Urszulin zorganizowała dwa miejsca wykorzystywane do kąpieli.  Tegoroczny sezon był udany, nie tylko ze względu na wzmożony ruch turystów, ale co najważniejsze ze względów bezpieczeństwa – nikt nie utonął.  Niestety nie obyło się bez zdarzeń niebezpiecznych. Jednak ratownicy z Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmie skutecznie czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających. Za ich pracę szczególnie dziękujemy.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin – sezon turystyczny w tym również kąpieliskowy w roku 2017 był szczególnie aktywny. W tym roku odnotowaliśmy wzmożony ruch turystów zarówno korzystających z przygotowanych miejsc do kąpieli jak i wędkarzy czy też osób wypoczywających na terenach przyjeziornych. To ważne, bo ruch turystyczny wpływa pozytywnie na inne branże naszej lokalnej gospodarki. Nasze jeziora Wytyckie, Rotcze czy Sumin znane są z bardzo czystej wody i oferują turystom spokojny wypoczynek wśród niezwykłych i magicznych krajobrazów Polesia.

Do zobaczenia za rok.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor

I N F O R M A C J A

Informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 wprowadza się ograniczenia dostępu do budynku Urzędu Gminy Urszulin.

 

Od dnia 15 listopada 2021 r. do odwołania Urząd Gminy Urszulin przyjmuje interesantów w punkcie podawczym.

Obsługa interesantów zapewniona jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w wyznaczonym miejscu na parterze budynku Urzędu Gminy Urszulin w sali konferencyjnej (wejście główne).

oraz ePUAP: Elektroniczna Skrzynka Podawcza - /6muic17x6n/skrytka

e-mail:  sekretariat@urszulin.eu

Fax: 82 571 30 01

Informacja telefoniczna: 82 571 30 24 – sekretariat