Wytyczno pięknieje

Właśnie zakończył się pierwszy z dwóch etapów prac dotyczący zagospodarowania terenu przy obiekcie Filii bibliotecznej „Książnica Pana Jana” i remiza OSP w Wytycznie. Wykonano nowe ścieżki spacerowe, ogrodzenie, zadaszenie, pergole i ławeczki a także nasadzenia nowych roślin.
W przyszłym roku nastąpią kolejne prace montażu placu zabaw, monitoringu i oświetlenia terenu.
Prowadzone prace były jednym z zadań projektu pn. „Przebudowa i rozbudowa obiektów bibliotek na potrzeby multimedialnych ekspozycji dotyczących dziedzictwa kulturowego Polesia” w ramach Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego. Inwestycja o wartości ok. 140 000,00 zł dofinansowana w 85% z UE.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulinbudynek w którym mieści się Filia biblioteczna „Książnica Pana Jana” i remiza OSP w Wytycznie to jeden z piękniejszych budynków publicznych na terenie Powiatu Włodawskiego, podkreślają to sami mieszkańcy jak i odwiedzający go goście. W trym roku Gminna Biblioteka Publiczna podjęła działania poprawiające otoczenie wokół obiektu. Jestem przekonany, że nowa przestrzeń pozwoli rozszerzyć dotychczasową, działalność biblioteki i zachęci do częstszego odwiedzania Wytyczna.

Przed realizacją inwestycji:

Po zrealizowanej inwestycji:

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor