Piknik ekologiczny

W niedzielne popołudnie 8 września br. w parku rekreacyjnym w Urszulinie odbył się piknik ekologiczny. Został zorganizowany przez Gminny Zakład Usług Komunalnych w Urszulinie – beneficjenta projektu „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie aglomeracji Urszulin”. Piknik miał zwrócić szczególna uwagę odwiedzających na zagadnienia związane z mądrym gospodarowaniem wody. Organizatorzy przygotowali szereg gier, zabaw i innych niespodzianek zarówno dla najmłodszych uczestników i tych trochę starszych. Piknik otworzył spektakl „Czarownica Niska Emisja”, który z zaciekawieniem obserwowali nasi najmłodsi uczestnicy. Podczas licznych animacji, gier i zabaw na świeżym powietrzu goście pikniku przyswajali wiedzę z zakresu oszczędzania wody, recyklingu i dbania o środowisko naturalne. Dzieci chętnie brały udział w takich zabawach jak: Eko-układanki, Eko-skarbonki, Eko-moda a także malowanie buzi, tworzenie zwierzątek z balonów i innych ciekawych zabaw.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin – piknik ekologiczny to świetny sposób żeby w przystępny sposób porozmawiać o kwestiach, na które czasem nie zwracamy uwagi. Mądre i oszczędne gospodarowanie wodą to jedno z najważniejszych zadań jakie stoją nie tylko przed naszą gminą ale przed całym krajem. Gmina Urszulin i GZUK w Urszulinie już od lat inwestują w rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej. Odcinki kanalizacji w Zabrodziu i Andrzejowie to kolejny krok, ale nie ostatni. Już w 2020 roku dzięki funduszom europejskim  rozpoczynamy 3 letni projekt budowy sieci wod-kan w kierunku Wytyczna i Kolonii „Kochanowskie”.  

Projekt „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie aglomeracji Urszulin” to dobiegający już do końca projekt inwestycyjny polegający na budowie sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Zabrodzie, Andrzejów i wodociągowej w miejscowości Grabniak. W ramach inwestycji powstało ok. 10 km sieci kanalizacyjnej oraz 4 km sieci wodociągowej. Wartość przyznanego dofinansowania to kwota 3 301 989,71 zł, co stanowi 85% kosztów kwalifikowalnych inwestycji, zaś koszty całej inwestycji opiewają na kwotę prawie 4 800 000,00 zł

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor