Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora

29 stycznia 2020 roku zorganizowano spotkanie noworoczno-opłatkowe w tutejszym Klubie Seniora. Zaproszeni goście to Wójt Pan Tomasz Antoniuk, przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Kamela, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Urszulinie Pani Marzena Trzaskowska, Pani Anna Kalicka- Rutkowska wraz z mężem Henrykiem oraz zastępca przewodniczącego Związków Emerytów i Rencistów.

Jako pierwszy zabrał głos Wójt Tomasz Antoniuk – świetlica w Andrzejowie to miejsce ważne dla nas wszystkich. Dzięki Funduszom Europejskim udało nam się nie tylko przebudować i ocieplić budynek świetlicy w Andrzejowie ale również ulokować tutaj pierwszy w Gminie Urszulin „Klub Seniora”.  Naszym celem jest aby „Klub Seniora” był przede wszystkim miejscem integracji, wsparcia i aktywizacji osób starszych, tworzącym możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Jednak naszym priorytetem jest aby to miejsce było otwarte na inne organizacje i wszystkich mieszkańców gminy. Dziękuję za to spotkanie, zachęcam Was do uczestnictwa w tych zajęciach, dołożymy wszelkich starań żebyście byli jak najdłużej w Klubie Seniora, żebyście Państwo fajnie się czuli, dziękuję”.

Następnie zabrał głos Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Kamela życząc wszystkiego dobrego w tak licznym gronie ofiarując symbol naszej ponad tysiącletniej tradycji – krzyż święty, nawiązując tym samym swoje przywiązanie do miejsca i naszych seniorów.

Kolejna osoba, która złożyła życzenia była to Pani Anna Kalicka – Rutkowska i jednocześnie nawiązując do życzeń obdarowała członków Klubu Seniora sprzętem służącym do zachowania zdrowia, jakim jest ciśnieniomierz.

Po przemówieniach odbyła się część artystyczna po czym wszyscy przełamali się opłatkiem.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor