Rowerowo w “Sercu Polesia”

Wiosna w Gminie Urszulin to bardzo pracowity czas…

Rozpoczęliśmy roboty drogowe związane z budową dwóch tras rowerowych, które powstają przy drogach powiatowych na odcinkach:

Urszulin – Stare Załucze,

– Urszulin – Wola Wereszczyńska.

Dzisiaj zapraszamy na naszą ścieżkę rowerową: „Urszulin – Stare Załucze”, na której trwają zaawansowane prace polegające na przygotowaniu podłoża pod wylanie masy asfaltowej. To kolejne przedsięwzięcie, które realizujemy dzięki dofinansowaniu unijnemu. Koszt realizacji inwestycji to ponad  2 000 000,00 zł.

 Ścieżka rowerowa „Urszulin – Stare Załucze” to ok 8 km odcinek, który wchodzi w skład Czerwonego szlaku rowerowego „Lublin – Wola Uhruska”. Rozpoczyna się ona w miejscowości Stare Załucze, biegnie przez wieś Dębowiec i kończy się w miejscowości Urszulin. Trasa ta jest bardzo ważnym odcinkiem w infrastrukturze drogowej naszej gminy. Łączy Urszulin, czyli nasze lokalne centrum ze Starym Załuczem, gdzie znajduje się Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Poleskiego Parku Narodowego oraz dydaktyczna ścieżka Poleskiego Parku Narodowego „Spławy”.

W sezonie wakacyjnym na drodze powiatowej Urszulin – Stare Załucze panuje wzmożony ruch samochodowy – pieszy i rowerowy. Rzesze turystów przybywających do Poleskiego Parku Narodowego, swoje zwiedzanie rozpoczyna właśnie od Ośrodka Dydaktycznego PPN w Starym Załuczu. Jadą tam samochodami osobowymi, ale także autokarami. Poza tym z roku na rok przybywa osób uprawiających turystykę rowerową. Podążają wspomnianym wcześniej Czerwonym Szlakiem z Lublina w kierunku wschodniej granicy Polski i bardzo często zatrzymują się w naszej gminie. Turyści chętnie korzystają z gościnnych Gospodarstw Agroturystycznych i delektują się lokalną kuchnią. Chłoną ciszę, spokój – regenerują siły i jadą dalej. Bardzo często wracają by na nowo cieszyć się możliwością wypoczynku w malowniczej i posiadającej swój własny unikalny  klimat krainie jezior, bagien i moczarów.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulinbudowa tras pieszo rowerowych to obok budowy dróg jedna z najważniejszych naszych inwestycji. Przede wszystkim dlatego, że bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo  mieszkańców jak i osób odwiedzających gminę Urszulin. Dodatkowo jest to inwestycja w przyszłość i rozwój  oferty aktywnego wypoczynku. Położenie Gminy Urszulin na szlaku czerwonym Lublin – Wola Uhruska, który biegnie aż do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo sprawia, że stajemy się jeszcze bardziej atrakcyjni jako miejscowość turystyczna. Już zauważamy skokowy wzrost frekwencji wczasowiczów, a podjęte działania przyczynią się do ustabilizowania i rozwoju naszej oferty. Nie da się ukryć, że bez wsparcia z funduszy europejskich to wszystko nie byłoby możliwe.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor