Święta majowe – wywieś flagę, bądź dumny

Już jutro rozpoczynamy czas świąt majowych 1, 2 i 3 maja – popularnie nazywany weekendem majowym. Czas spędzony w rodzinnym gronie na świeżym powietrzu, przy grillu i rozmowach. Warto podczas nadchodzących dni pochylić się nad istotą tych świąt. Warto wyjaśnić młodszemu pokoleniu, dlaczego te trzy dni są tak ważne.

1 maja – Święto Pracy
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja

Trzy szczególne dni będące symbolem patriotyzmu, zaangażowania w sprawy Polski, walki o lepsze jutro. Dni, które wprost krzyczą, że warto współpracować, że warto przestrzegać reguł, że warto starać się być dobrym Polakiem.

W tym roku, uroczyste obchody świąt majowych zostaną ograniczone do minimum i będą miały charakter symboliczny. W siedzibie Urzędu Gminy flagę biało-czerwoną wywiesimy już dzisiaj. Mamy nadzieje, że flagi pojawią się także przy domach, w oknach, na balkonach wszystkich mieszkańców gminy.

3 maja delegacja Urzędu Gminy Urszulin w postaci Wójta Gminy Urszulin – Tomasza Antoniuka, Kierownika Referatu Organizacyjnego Piotra Wiśniewskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Urszulin – Piotra Kameli oraz przedstawicieli OSP Urszulin, złoży kwiaty w miejscach pamięci zlokalizowanych w naszej gminie, do których należy m.in. Pomnik Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie.
Świętujmy razem, chociaż osobno!

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor