Ogień Niepodległości

„Ogień Niepodległości” to  inicjatywa zainaugurowana przez zgierskich harcerzy, która nie pozwala zapomnieć o bohaterach i wydarzeniach, dzięki którym Naród Polski odzyskał wolne i niezawisłe państwo.

„Ogień Niepodległości” zapalany jest co roku na początku listopada na cmentarzu legionistów w Polskim Lasku pod Kostiuchnówką na Ukrainie a następnie składany jest w dniu 11 listopada na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W między czasie, przekazywany jest do miejsc pamięci związanych z lokalnymi walkami o wolność
i niepodległość Polski.

Do Urzędu Gminy Urszulin „Ogień Niepodległości” został dostarczony w dniu 08.11.2021 r. przez Pana Włodzimierza Czeżyka z Nadleśnictwa Włodawa i przekazany na ręce przedstawicieli Urzędu Gminy Urszulin. Następnie odebrany został przez grupę ZHP 9 DH Bagienne Żurawie w Urszulinie.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin – „Ogień Niepodległości” to piękna tradycja, która pozwala na chwilę zatrzymać się i wspomnieć wydarzenia i bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnym i niepodległym kraju.  Serdecznie dziękuję organizatorom całej akcji oraz naszym harcerzom z ZHP 9 DH Bagienne Żurawie w Urszulinie za zaangażowanie i kultywowanie tej pięknej tradycji.”

 

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor

I N F O R M A C J A

Informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 wprowadza się ograniczenia dostępu do budynku Urzędu Gminy Urszulin.

 

Od dnia 15 listopada 2021 r. do odwołania Urząd Gminy Urszulin przyjmuje interesantów w punkcie podawczym.

Obsługa interesantów zapewniona jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w wyznaczonym miejscu na parterze budynku Urzędu Gminy Urszulin w sali konferencyjnej (wejście główne).

oraz ePUAP: Elektroniczna Skrzynka Podawcza - /6muic17x6n/skrytka

e-mail:  sekretariat@urszulin.eu

Fax: 82 571 30 01

Informacja telefoniczna: 82 571 30 24 – sekretariat