11 listopada…

11 listopada dzień symbolizujący odzyskanie przez Polskę po 123 latach niepodległości. Dzień, w którym niemożliwe stało się możliwe. 

Zazwyczaj w ten dzień składamy wieńce w miejscach pamięci, śpiewamy pieśni patriotyczne.
W szkołach organizowane są uroczyste apele. Jest biało-czerwono od kotylionów i  flag wywieszanych przez Polaków zarówno w instytucjach, jak i oknach wielu domów.

Dzień 11 listopada  dzień, o którym powinniśmy pamiętać każdego dnia w roku. Pamiętać o ludziach – naszych przodkach, którzy mimo ogromnych przeciwności potrafili doprowadzić do tego, że Polska wróciła na mapy świata.

Przedstawiciele naszej małej ojczyzny uczcili ten dzień podobnie jak co roku składając między innymi kwiaty w miejscach pamięci zlokalizowanych w naszej gminie. W tym roku 11 listopada Wójt Gminy Urszulin – Tomasz Antoniuk wraz z zastępami Ochotniczych Straży Pożarnych z Urszulina, Wytyczna i Wereszczyna uczestniczyli w uroczystej mszy świętej odprawionej przez Ks. Kanonika ppłk mgr Mirosława Kurjaniuka w kościele parafialnym w Wereszczynie. Następnie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze przed pomnikami żołnierzy poległych w 1920 i 1939 roku w Wereszczynie, żołnierzy z wojny polsko-rosyjskiej w Andrzejowie oraz żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor

I N F O R M A C J A

Informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 wprowadza się ograniczenia dostępu do budynku Urzędu Gminy Urszulin.

 

Od dnia 15 listopada 2021 r. do odwołania Urząd Gminy Urszulin przyjmuje interesantów w punkcie podawczym.

Obsługa interesantów zapewniona jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w wyznaczonym miejscu na parterze budynku Urzędu Gminy Urszulin w sali konferencyjnej (wejście główne).

oraz ePUAP: Elektroniczna Skrzynka Podawcza - /6muic17x6n/skrytka

e-mail:  sekretariat@urszulin.eu

Fax: 82 571 30 01

Informacja telefoniczna: 82 571 30 24 – sekretariat