Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne

w_tekstOgólnopolskie Biegi Ekologiczne w Urszulinie są rozgrywane już ponad 20 lat. Inicjatorem byli nauczyciele wychowania fizycznego i dyrekcja szkoły . Do organizacji czynnie włączyła się Gmina Urszulin i Poleski Park Narodowy z siedzibą w Urszulinie. Od początku celem imprezy było i jest propagowanie biegania jako formy czynnego wypoczynku, popularyzacja walorów turystycznych gminy Urszulin i Poleskiego Parku Narodowego oraz prezentacja ekologicznego charakteru szkoły.

   W ponad 20 letniej historii wystartowało ponad 10 tysięcy zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych . Startowali u nas w biegu głównym zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Justyna Bąk – rekordzistka świata w biegu na 3 000 z przeszkodami, olimpijka, mistrzyni i rekordzistka Polski – Dorota Gruca , medalistka mistrzostw Polski- Aleksandra Jakubczak, mistrz Polski –Piotr Kitliński, medalista mistrzostw Polski – Artur Kern, czołowi zawodnicy Polski – Stanisław Marzec, Dariusz Kuzdra.

Trasa biegu głównego posiada atest PZLA. Rekordzistką trasy w biegu na 5 km jest Lila Fiskowicz z Mołdawii -16:06,00 i w biegu na 10 km Mykhaylo Iveruk Ukraina – 30:18,00.

Bardzo dużą popularnością cieszą się biegi przedszkolaka oraz biegi szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tylko u nas każdy kto dobiegnie do mety losuje cenne nagrody, najlepsi otrzymują pamiątkowe okolicznościowe medale, dyplomy i cenne nagrody.

 W tym roku zapraszamy do Urszulina 7 czerwca.

Więcej informacji na temat XIII Ogólnopolskich Biegów Ekologicznych znajduje się na stronie: biegiekologiczne.urszulin.eu