Kategoria: Kultura i sport

Andrzejów – miejsce spotkań seniorów i nie tylko.

W ubiegłym roku oddaliśmy do użytkowania budynek świetlicy w Andrzejowie, w którym znajduje się obecnie „Klub Seniora” a w tym roku tuż obok świetlicy rozpoczęliśmy budowę  nowoczesnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, czyli:

  • boiska do piłki nożnej,
  • boiska do siatkówki plażowej,
  • placu zabaw.

Boiska będą wyposażone w bramki, siatkę do siatkówki plażowej, piłko uchwyty i trybunę z siedziskami dla widzów.

Na placu zabaw zamontowane zostaną:

  • podwójne huśtawki,
  • bujak sprężynowy,
  • urządzenie zabawowe wielofunkcyjne z wieżyczkami, drabinkami, zjeżdżalniami,
  • huśtawka wagowa,
  • ławki,
  • ogrodzenie

W piątek 01.10.2021 r. Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk w towarzystwie koordynatora projektu Pani Agaty Krzyżanowskiej podczas wizji obiektu sprawdzili postęp prac, które w chwili obecnej są na zaawansowanym etapie. Aktualnie montowane są bramki i instalowane jest ogrodzenie placu zabaw. Murawa na boisku do piłki nożnej już się zaczyna zielenić. Widać, że teren przygotowywany jest pod boiska. Przed nami instalowanie elementów placu zabaw, nasadzenia krzewów i drzew oraz prace kosmetyczne. Koniec prac przewidziany jest na koniec listopada.

Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk – „Zależy nam na tym, aby mieszkańcy Andrzejowa mieli bezpieczne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Chcemy by był to obiekt przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi i z tymi większymi również.

Podkreślić trzeba, że środki na inwestycje w wysokości 71 498,00 pozyskaliśmy z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.”

em

„Zioła zdrowe, smaczne i pachnące” – relacja cz. II

„Zioła zdrowe, smaczne i pachnące” – relacja cz. II

 

W sobotę 14 sierpnia 20201 r. przy Świetlicy w Wereszczynie odbyła się druga cześć inicjatywy kulturalnej KGW „Wereszczynianki” pn. „Zioła zdrowe, smaczne i pachnące”- zastosowanie w kosmetyce i kuchni przygotowanej z myślą o najmłodszych, w ramach projektu Gminnego Ośrodka Kultury w Urszulinie.

Tego dnia zorganizowane zostały różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci, które prowadziła Pani Animator – Kinga Strelczuk podczas których było dużo emocji oraz rywalizacji, bowiem dzieci walczyły z wielkim zaangażowaniem, gdyż nagrodą była wata cukrowa i popcorn. W dalszej części spotkania Poleski Park Narodowy przygotował dla dzieci wiele interesujących zabaw i gier przyrodniczych w tym upominki i nagrody dla dzieci. Były także warsztaty dla dzieci, które prowadziły Panie z KGW „Wereszczynianki” pn. „Tworzymy naturalne mydło” podczas których dzieci stworzyły przepiękne, pachnące mydełka z dodatkami ziół i kwiatów. Dodatkowo Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały własny, poza projektem przepyszny poczęstunek dla dzieci i rodziców. Każdy spróbował pyszności przyrządzonych przez gospodynie.

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom za tak wspaniałe, wspólnie spędzone sobotnie popołudnie, a także wszystkim zaangażowanym w pomoc                   i organizację inicjatywy. 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć na Facebook Gminnego Ośrodka Kultury. https://www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Urszulinie-114322540694638

 

Autor tekstu: Monika Kędzierska

Autor zdjęć: Dominika Popowska

Lato z teatrem

Wojskowe kino plenerowe

Festiwal Oręża Polskiego

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor