Kategoria: Termomodernizacja MF EOG 2009-2014

Termomodernizacja na finiszu

Gmina Urszulin zakończyła I etap poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej, w ramach którego wykonano prace związane z termomodernizacją:  Zespołu Szkół w Urszulinie i budynku użyteczności publicznej przy ul. Lubelskiej 31. czytaj

Termomodernizacja w Gminie Urszulin

Gmina Urszulin jest w trakcie realizacji drugiego etapu projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Urszulin”.

Pierwszy etap obejmował kompleks Zespołu Szkół w Urszulinie, aktualnie prace prowadzone są w budynku byłego ZOZ przy ul. Lubelskiej, w którym mieszczą się placówki użyteczności publicznej pełniące funkcje społeczne i kulturalne.

Do tej pory w ramach przedsięwzięcia wykonano kompleksową wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych obiektu, teraz trwa ocieplanie fundamentów, ścian i stropu – w tym celu wykorzystywane są materiały o najwyższych w chwili obecnej parametrach izolacyjności. Końcowym etapem będzie nowa elewacja, co ogólnie wpłynie na zmniejszenie strat ciepła. Ponadto planowana jest modernizacja instalacji CO wraz z wymianą kotłów na nowoczesne, wykorzystujące biomasę w postaci pellletu. Zastosowanie takiego rozwiązania z pewnością spowoduje zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku oraz będzie technologią bardziej przyjazną dla środowiska naturalnego.

Cały projekt współfinansowany jest w 80% ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009 – 2014, co stanowi wartość dofinansowania w kwocie 1 564 300,80 zł. Przewidywany termin jego zakończenia planowany jest do końca 2016 roku.

Budynki SP w Urszulinie i budynek użyteczności publicznej przy ul. Lubelskiej to początek prac termomodernizacyjnych na budynkach gminnych. Już w tej chwili opracowujemy dokumentację kompleksowej termomodernizacji Szkoły w Wytycznie, Woli Wereszczyńskiej i wszystkich świetlic – mówi Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor