Kategoria: Pandemia Koronawirus (COVID-19) – Aktualności | Komunikaty | Informacje

Szczepienie SARS-CoV-2 – transport osób

Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja dla seniorów, którzy skończyli 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie), natomiast od 22 stycznia dla osób, które skończyły 70 lat (roczniki od 1942 do 1951). W związku z powyższym Gmina Urszulin rozpoczęła przygotowania mające na celu pomoc w dotarciu do najbliższego punkty szczepień mieszkańców z terenu naszej gminy.

Punkt szczepień na terenie Gminy Urszulin:

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „AniMED”, ul. Nowa 2, Urszulin, tel.:
  (82) 5713002,
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne „VITA”,
  ul. Modrzewiowa 1/1, Urszulin, tel.: (82) 5713316.

Zarejestrować się można:

 • u lekarza POZ,
 • w punktach szczepień,
 • przez internetowe konto pacjenta,
 • przez stronę gov.pl/szczepimysie,
 • przez dedykowaną infolinię 989 – jest to bezpłatna całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Transport pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19 z terenu gminy Urszulin.

Osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz

mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności
w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca punktu szczepień mogą skorzystać
z transportu organizowanego przez Gminę Urszulin.

W sprawie dowozu należy kontaktować się telefonicznie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Urszulinie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00,
tel. 500 497 555.

Pracownik podczas rozmowy zweryfikuje Państwa niepełnosprawność uprawniającą do transportu – prosimy więc o przygotowanie orzeczenia stwierdzającego niepełnosprawność.

INFORMACJA

Informacja Wojewody Lubelskiego z 22 grudnia br. o rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316), które wskazuje ograniczenia, obowiązki i nakazy w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, wraz z wyżej wymienionym rozporządzeniem.

Informacja

W związku z wprowadzeniem na terenie powiatu włodawskiego ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 (tzw. „czerwona strefa”) informujemy, że wprowadza się ograniczenia dostępu do budynków użyteczności publicznej w tym Urzędu Gminy Urszulin.

Od dnia 13 października 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Urszulin przyjmuje interesantów, w sprawach które nie mogą zostać załatwione inaczej niż osobiście, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-13.00

Przyjmowanie interesantów odbywa się w wyznaczonym miejscu, na parterze budynku Urzędu Gminy Urszulin (wejście na salę konferencyjną).

Prosimy o przekazywanie korespondencji poprzez:
ePUAP: Elektroniczna Skrzynka Podawcza – /6muic17x6n/skrytka

e-mail:  sekretariat@urszulin.eu Fax: 82 571 30 01

Informacja telefonicznia: 82 571 30 24 – sekretariat

Maseczki dla mieszkańców

Szanowni mieszkańcy,

nadal obowiązują przepisy nakładające obowiązek noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos w przestrzeni publicznej. Niestety, nie każdy zdążył zaopatrzyć się w taki produkt lub w wyniku częstego używania uległ już zniszczeniu. Naprzeciw tym problemom wyszły władze gminy. Urząd Gminy Urszulin zakupił ze środków własnych wielorazowe maseczki i od wtorku 19 maja br. przez trzy kolejne dni żołnierze z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozdysponują je po terenie całej gminy. Docelowo gmina bezpłatnie rozda swoim mieszkańcom 3 tysiące takich maseczek.

Kryterium przydziału maseczek jest liczba stale zameldowanych i zamieszkujących osób w danej nieruchomości w wieku pow. 26 r.ż.

W przypadku pytań lub problemów związanych z dystrybucją maseczek proszę o kontakt z pracownikiem  urzędu Gminy P. Ewą Oleszczuk  pod numerem telefonu (82) 592 00 03 w godzinach od 730 do 1530.

UWAGA – Nowe godziny Obsługi interesantów

I N F O R M A C J A

Informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 wprowadza się ograniczenia dostępu do budynków użyteczności publicznej w tym Urzędu Gminy Urszulin.

 

Od dnia 27 kwietnia 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Urszulin przyjmuje interesantów

TYLKO W SPRAWACH PILNYCH

Obsługa interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w wyznaczonym miejscu na parterze budynku Urzędu Gminy Urszulin (wejście na salę konferencyjną).

oraz ePUAP: Elektroniczna Skrzynka Podawcza – /6muic17x6n/skrytka
e-mail:  sekretariat@urszulin.eu
Fax: 82 571 30 01
Informacja telefoniczna: 82 571 30 24 – sekretariat 

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor