IX Konkurs muzyczny

Zespół Szkół w Urszulinie, Gmina Urszulin oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie od kilku już lat organizują konkurs muzyczny pt. „Kolędy i Pastorałki dawniej i dziś ”. W ten sposób propagujemy wspólne śpiewanie kolęd, staramy się kultywować polską tradycję, a także  promować talenty muzyczne wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i dorosłych.

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki ponownie wybrzmiały w Urszulinie, pozwalając na zatopienie się w radosnej kontemplacji Bożego Narodzenia. W sobotę 14 stycznia 2017r. w Zespole Szkół w Urszulinie odbył się już po raz IX konkurs muzyczny pt. „Kolędy i Pastorałki dawniej i dziś ” pod patronatem Wójta Gminy Urszulin – Tomasza Antoniuka. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: Tomasz Antoniuk- Wójt Gminy Urszulin; Natalia Wilk- wokalistka, nauczyciel śpiewu; Tomasz Momot- pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent, doktor sztuk muzycznych; Janina Grzywaczewska – nauczycielka muzyki z Zespołu Szkół w Urszulinie, przyznała następujące miejsca w każdej kategorii wiekowej:

Soliści:
– kategoria klas 0-3:
I miejsce zdobył – Patryk Dymitruk
II miejsce zdobyła – Nikola Zajączkowska
III miejsce zdobyła – Dominika Romaniuk

– kategoria klas 4-6:
I miejsce zdobyły – Gabriela Prill i Wiktoria Kędzierska
II miejsce zdobyła – Dagmara Misztalska

– kategoria gimnazjum:
I miejsce zdobył – Jakub Flor|
II miejsce zdobyła – Anna Szysz
III miejsce zdobyła – Patrycja Tymoszczuk

Duety:
– kategoria klas 0-3:
I miejsce zdobyli: Emilia Niedźwiedzka i Filip Lasyk
Patrycja Hola i Aleksandra Niedźwiedzka

– kategoria klas 4-6
I miejsce zdobyli –  Marta Artymiuk i Kinga Szelewicka

Zespoły:
– kategoria klas 0-3:
I miejsce zdobył – „Żarcik”; „Iskierki”; „Uśmiechnięte Trio”

– kategoria klas 4-6:
I miejsce zdobył- Czerwone czapki i Zespół klasowy 6 a
II miejsce zdobył- Szkoła Podstawowa Garbatówka

– kategoria dorośli:
Wyróżnienie: „Załuczanie”; „Poleska Nuta”; „Ballada”; „Seniorzy”; „Chór Parafialny w Urszulinie”; „Chór Parafialny w Wytycznie”

Soliści: Alicja Janiuk

Ponadto każdy z wykonawców otrzymał pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe. Sponsorami nagród byli: Urząd Gminy Urszulin, Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie, Zespół Szkół w Urszulinie i Starostwo Powiatowe we Włodawie.
IX konkurs „Kolędy i pastorałki dawniej i dziś” przypadł do gustu nie tylko publiczności ale  i uczestnikom, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w konkursie za rok.