Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

We wtorek 21 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Co miesiąc grupa osób spotyka się, by wymienić poglądy na temat przeczytanej lektury. Możliwość wysłuchania oraz wyrażania opinii o książce daje uczestnikom wiele przyjemności. To jest właśnie urok i czar Dyskusyjnych Klubów Książki, które przyciągają miłośników literatury, rozmów i dobrej kawy. Tym razem omówione zostały trzy książki z tzw. „Paczki Literackiej”, bowiem biblioteka wzięła udział w akcji pt. „Paczka Literacka” organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego i otrzymała bezpłatną paczkę zawierającą 21 książek i 2 audiobooki.
Przedmiotem dyskusji były następujące pozycje książkowe: „Nie wierzę w życie poza radiowe” – Marek Niedźwiedzki; „Władysław Anders Życie po Monte Cassino”- Ewa Berberyusz oraz „Portrety z Łagru”- Michaił Chodorkowski. Książka pt. „Nie wierzę w życie poza radiowe” to autobiografia legendarnego prezentera radiowej „Trójki”, wzbogacona wieloma prywatnymi zdjęciami. Natomiast „Władysław Anders Życie po Monte Cassino” stanowi zbiór reportaży i opowieści o polskich emigrantach i ich stosunku do transformacji ustrojowych w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Z kolei „Portrety z Łagru” to opowiadania więźnia Michaiła Chodorkowskiego, byłego współwłaściciela „Jukosu” (rosyjskie przedsiębiorstwo naftowe), który w 2004 r. był najbogatszym człowiekiem w Rosji.
Kolejne spotkanie DKK zaplanowane jest na 12 grudnia o godz. 15.30 a tematem dyskusji będą następujące książki: „Nie oddam dzieci” – K. Michalak oraz „Bestia. Stadium zła”- M. Omilianowicz. Serdecznie zapraszamy. By dołączyć do klubu nie trzeba się zapisywać, nie trzeba prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Wystarczy lubić czytać i rozmawiać o lekturze.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor