Wakacyjna Liga Piłki Nożnej – Urszulin 2018

W dniu 16 września 2018 roku zakończyliśmy Wakacyjną Ligę Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tomasza Antoniuka. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się pięć drużyn: Polesie Urszulin, Wytyczno, GKS Ryle, Wereszczyn i Tajfun Łomnica – łącznie w rozgrywkach brało udział ponad 60 zawodników z terenu całej gminy Urszulin i okolic. Rozgrywki trwały 9 tygodni i cieszyły się  dużą popularnością wśród lokalnych kibiców.

Zwycięstwo odniosło Polesie Urszulin, które wygrało wszystkie mecze i zgromadziło komplet 24 punktów, na drugim miejscu uplasowała się drużyna GKS Ryle z Andrzejowa, która zgromadziła 15 punktów. O trzecie miejsce zacięta walka trwała do samego końca, bowiem trzy drużyny: Wytyczno, Tajfun Łomnica i Wereszczyn zgromadziły po 6 punktów. Ostatecznie podium zamknęła drużyna z Wytyczna z 9 punktami zaś drużyna z Wereszczyna zajęła 4 miejsce a Tajfun Łomnica zajął miejsce 5. Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk pogratulował zwycięzcom oraz podziękował za wspólną zabawę przez okres całych wakacji. Drużyny po zakończonych zmaganiach już zapowiedziały, że wezmą udział w kolejnej edycji Wakacyjnej Ligii Piłki Nożnej.

 

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin jak się okazało Wakacyjna Liga to świetny sposób na integrację i popularyzację aktywnego wypoczynku. Mecze rozgrywaliśmy w różnych miejscowościach  co przyciągnęło też sporą grupę lokalnych kibiców.  Ale zauważamy też potrzebę podnoszenia jakości naszej infrastruktury sportowej. Dlatego  już w przyszłym roku powstaną dwa nowe małe boiska trawiaste  w Wytycznie i Andrzejowie,  a także rozpocznie się przebudowa boiska trawiastego w Urszulinie, które zyska nowe trybuny, treningową bieżnię lekkoatletyczną, instalację  nawodnieniową, monitoring  i nowoczesny SKATE PARK.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor