Złote Gody w Książnicy Pana Jana

Na medale zasługują bohaterowie ale także Ci, którzy wykazują bohaterstwo w życiu codziennym. Takie właśnie medale otrzymali jubilaci „Złotych godów”. Uroczystość ta poświęcona była osobom które mogą pochwalić się długoletnim pożyciem małżeńskim. Jubileusz 50 lecia Pożycia Małżeńskiego, to niezwykle miła i wzruszająca uroczystość. Wszyscy traktują to doniosłe wydarzenie jak święto, będące triumfem przez całe lata pielęgnowanej miłości, przyjaźni i bezgranicznego oddania ukochanej osobie  

Życie ze sobą i to życie w zgodzie wymaga dobrej komunikacji, umiejętności słuchania drugiej osoby i umiejętność chodzenia na kompromis. Dlatego warto było zadbać o to, by ten dzień był wyjątkowy. W niedzielę 16 września 2018r. swój piękny jubileusz – Złote Gody obchodziło 19 par. Kulminacyjnym punktem było wręczenie medali za długoletnie pozycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Listy gratulacyjne oraz medale wręczył Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk, składając jubilatom najlepsze życzenia wielu jeszcze lat wspólnego pożycia i rodzinnego szczęścia. Na uroczystość nie wszystkim parom udało się dotrzeć ale do nieobecnych urzędnicy pojadą osobiście.

Uroczystość umilił wszystkim gościom występ Natalii Wilk przy akompaniamencie Tomasza Momota. Na zakończenie wszyscy odśpiewali sto lat, podczas którego na salę wjechały torty. Po części oficjalnej za jubilatów został wzniesiony toast lampką szampana. Szczęśliwym małżonkom nie szczędzono miłych słów, podziękowań za wspólne spędzone lata i kolejnej porcji z głębi serca płynących życzeń. Niecodzienne wydarzenie rozegrało się w Bibliotece Publicznej Filii w Wytycznie.  

Wszystkim jubilatom życzymy przede wszystkim zdrowia, szczęścia i dalszych lat życia w spokoju i radości.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor