Świąteczny czas w Urszulinie

Okres przedświąteczny to szczególny czas, w którym staramy się zwrócić uwagę na najbardziej potrzebujących a w codziennej krzątaninie przede wszystkim być razem. Podobnie jest też w naszej Gminie.
Przedszkolaki oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Urszulinie rozpoczęli przygotowania do świąt, strojąc sale i szkolny korytarz w kolorowe ozdoby oraz choinkę. Chwilę później nasi najmłodsi, ogromnymi uśmiechami przywitali Świętego Mikołaja, który odwdzięczył się workiem pełnym prezentów.
Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli i rodziców a także przy wsparciu Wójta Gminy Urszulin zorganizowali akcje charytatywną pn. ,,Dla babci i dziadka” mającą na celu przygotowanie paczek wypełnionych najbardziej potrzebnymi artykułami. Tą wspaniałą inicjatywą pokazali, że pomagać można już od najmłodszych lat.
Coroczną tradycją stało się organizowanie spotkań opłatkowych w poszczególnych klasach jak również występy młodszych i starszych uczniów prezentujących „Jasełka”. Podczas przedstawienia uczniowie w odświętnych strojach wcielili się w postaci towarzyszące Panu Jezusowi w dniu jego narodzin. Całość uświetnił wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
Przedstawienie „Jasełek” to nie jedyna okazja do wysłuchania świątecznych pieśni. W Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się świąteczny koncert podczas, którego uczniowie z klasy śpiewu Natalii Wilk i klasy pianina Tomka Momota zaprezentowali swoje umiejętności. Biblioteka wypełniła się pięknymi dźwiękami naszych artystów a kilka dni wcześniej w tych samych pomieszczeniach unosił się inny świąteczny aromat tym razem wypiekanych pierników, które przygotowali nasi mieszkańcy – uczestnicy warsztatów zdobienia tych wypieków.
Tuż po nowym roku zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w corocznym konkursie muzycznym: „Kolędy i pastorałki dawniej i dziś” oraz plastycznym pt. ,,Rodzinna szopka bożonarodzeniowa”, organizatorzy: Zespól Szkół w Urszulinie, Gmina Urszulin i GBP w Urszulinie serdecznie zapraszają do uczestnictwa całe rodziny i gwarantują atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 stycznia 2019 r. do Sekretariatu Zespołu Szkół w Urszulinie natomiast Finał konkursów odbędzie się 19 stycznia 2019 r. również w Zespole Szkół w Urszulinie.

Pragniemy złożyć wszystkim mieszkańcom i gościom odwiedzającym naszą gminę spokojnych, radosnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

Wójt i pracownicy Urzędu Gminy w Urszulinie.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor