Światowy Dzień Poezji w bibliotece

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie, co roku przyłącza się w obchody święta poezji rozpoczynając akcję pt. „Włącz poezję”, która przypada na 21marca. Z tej też okazji 11 kwietnia 2019r. w bibliotece miał miejsce niezwykły koncert, ponieważ zorganizowany został z okazji Światowego Dnia Poezji. Głównym celem tej akcji jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Poezja w życiu człowieka jest bardzo istotna. Powstaje z niczego i jest piękna. Dla niektórych ludzi jest celem w życiu, pragnieniem, chęcią do dalszej egzystencji, światełkiem w ciemnym tunelu. Poezja to niekończące się piękno które tworzymy my sami. Potrafi dodać człowiekowi otuchy jest zawsze w naszym życiu obecna. W związku z tym czytać, słuchać, tworzyć poezję, możemy przez cały rok czego najlepszym na to dowodem był koncert w bibliotece.

Uczestnicy występu mogli wysłuchać przepięknych polskich utworów w wykonaniu pana Piotra Selima, pianisty, wokalisty, kompozytora, aranżera, związanego z lubelskim środowiskiem artystycznym i zespołem Lubelska Federacja Bardów oraz pani Hanny Lewandowskiej autorki tekstów.

Koncert muzyczny pt. „Liczy się tylko miłość” wprawił wszystkich słuchaczy w romantyczny nastrój. Było to widowisko emanujące emocjami, romantyzmem oraz namiętnością. Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia oraz rozdania przez artystów autografów.

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Urszulinie reprezentowany przez prezesa firmy pana Wiesława Samojło.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 16 maja br. o godz. 16.00, które również będzie wyjątkowe, ponieważ w  bibliotece będziemy gościć pana Piotra Milewskiego autora książek podróżniczych, m.ni. „Kroniki Japońskie”, „Transsyberyjska”, „Islandia”. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor