Narodowe czytanie w Książnicy Pana Jana

Narodowe Czytanie jest akcją, która propaguje klasykę literatury polskiej. W tym roku Para Prezydencka wybrała osiem nowel, gdyż mieliśmy już ósmą edycję tego przedsięwzięcia. Były to nowele: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego. Książnica Pana Jana w Wytycznie po raz kolejny włączyła się w ten projekt.  W sobotę 7 września 2019 r. w ogrodzie przy Książnicy Pana Jana w Wytycznie czytana była  nowela „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej. Pogoda dopisała. We wspólnym czytaniu uczestniczyli: pracownik biblioteki, młodzież szkolna, dyrektor i nauczyciele miejscowej Szkoły Podstawowej oraz mieszkańcy miejscowości. Wszystkim uczestnikom Książnica Pana Jana w Wytycznie składa serdeczne podziękowania za obecność i odwagę publicznego czytania. Była to doskonała możliwość popularyzacji dziedzictwa literatury polskiej, której wartości są ponadczasowe.

EnglishGermanPolish

I N F O R M A C J A

Informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 wprowadza się ograniczenia dostępu do budynków użyteczności publicznej w tym Urzędu Gminy Urszulin.

 

Od dnia 26 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Urszulin przyjmuje interesantów

TYLKO W SPRAWACH PILNYCH

Obsługa interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w wyznaczonym miejscu na parterze budynku Urzędu Gminy Urszulin (wejście na salę konferencyjną).

oraz ePUAP: Elektroniczna Skrzynka Podawcza - /6muic17x6n/skrytka
e-mail:  sekretariat@urszulin.eu
Fax: 82 571 30 01
Informacja telefoniczna: 82 571 30 24 – sekretariat 

Rozmiar czcionki
Zmień kolor