Miejsca pamięci Gminy Urszulin

Dzień Wszystkich Świętych to dzień zadumy, wspomnień o Tych co odeszli. Składamy kwiaty, zapalamy znicze na grobach bliskich, znajomych jak również pamiętamy o Tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. W ten sposób okazujemy im naszą miłość i wdzięczność.

W naszej gminie od lat znane są przykłady spontanicznej i bezinteresownej opieki nad grobami i miejscami pamięci. W tym roku przed zbliżającym się Świętem Zmarłych młodzież szkolna i mieszkańcy gminy Urszulin otoczyli opieką między innymi takie miejsca jak: Pomnik żołnierzy Zgrupowania Korpusu Ochrony Pogranicza, obecnie zamknięty cmentarz parafialny w Woli Wereszczyńskiej, Pomnik na zbiorowej mogile żołnierzy poległych w 1920 roku zlokalizowany przy drodze do wsi Andrzejów oraz kwaterę żołnierzy poległych 1920 i 1939 roku zlokalizowaną na cmentarzu parafialnym w Wereszczynie. W opisywanych miejscach dokonano prac polegających między innymi na konserwacji, koszeniu trawników czy sprzątaniu terenu wokół miejsc pamięci.

EnglishGermanPolish

I N F O R M A C J A

Informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 wprowadza się ograniczenia dostępu do budynków użyteczności publicznej w tym Urzędu Gminy Urszulin.

 

Od dnia 26 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Urszulin przyjmuje interesantów

TYLKO W SPRAWACH PILNYCH

Obsługa interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w wyznaczonym miejscu na parterze budynku Urzędu Gminy Urszulin (wejście na salę konferencyjną).

oraz ePUAP: Elektroniczna Skrzynka Podawcza - /6muic17x6n/skrytka
e-mail:  sekretariat@urszulin.eu
Fax: 82 571 30 01
Informacja telefoniczna: 82 571 30 24 – sekretariat 

Rozmiar czcionki
Zmień kolor