101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na terenie Gminy Urszulin odbywają się uroczystości organizowane przez społeczności szkolne. W Zespole Szkół w Urszulinie w dniu 8 listopada odbył się montaż słowno muzyczny organizowany przez uczniów szkoły, następnie nadleśnictwo Parczew przekazało ogień niepodległości dla harcerzy z Zespołu Szkół, zaś o godzinie 11.11 został odśpiewany hymn.

W Zespole – Szkolno Przedszkolnym w Woli Wereszczyńskiej odbyła się akademia, a także wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich przez uczniów, rodziców i dziadków. Następnie wszyscy przemaszerowali na cmentarz zanieść płomień pamięci, który został przekazany przez grupę rekonstrukcyjną 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, a następnie po tych uroczystościach uczniowie wrócili do szkoły. W Szkole Podstawowej w Wytycznie został odśpiewany hymn  o godz.11.11. Uroczysta akademia tematyczna odbędzie się w dniu 12 listopada.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin podziękował serdecznie wszystkim osobom za zaangażowanie w przygotowanie 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, życząc spokoju i radości świętowania. Jednocześnie zmotywował najmłodszych uczestników uroczystości do pogłębienia w tym ważnym dla nas dniu wiedzy o historii poprzez rozmowę ze swoimi rodzicami, dziadkami.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor