101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na terenie Gminy Urszulin odbywają się uroczystości organizowane przez społeczności szkolne. W Zespole Szkół w Urszulinie w dniu 8 listopada odbył się montaż słowno muzyczny organizowany przez uczniów szkoły, następnie nadleśnictwo Parczew przekazało ogień niepodległości dla harcerzy z Zespołu Szkół, zaś o godzinie 11.11 został odśpiewany hymn.

W Zespole – Szkolno Przedszkolnym w Woli Wereszczyńskiej odbyła się akademia, a także wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich przez uczniów, rodziców i dziadków. Następnie wszyscy przemaszerowali na cmentarz zanieść płomień pamięci, który został przekazany przez grupę rekonstrukcyjną 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, a następnie po tych uroczystościach uczniowie wrócili do szkoły. W Szkole Podstawowej w Wytycznie został odśpiewany hymn  o godz.11.11. Uroczysta akademia tematyczna odbędzie się w dniu 12 listopada.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin podziękował serdecznie wszystkim osobom za zaangażowanie w przygotowanie 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, życząc spokoju i radości świętowania. Jednocześnie zmotywował najmłodszych uczestników uroczystości do pogłębienia w tym ważnym dla nas dniu wiedzy o historii poprzez rozmowę ze swoimi rodzicami, dziadkami.

EnglishGermanPolish

I N F O R M A C J A

Informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 wprowadza się ograniczenia dostępu do budynków użyteczności publicznej w tym Urzędu Gminy Urszulin.

 

Od dnia 26 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Urszulin przyjmuje interesantów

TYLKO W SPRAWACH PILNYCH

Obsługa interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00

Przyjmowanie dokumentów odbywa się w wyznaczonym miejscu na parterze budynku Urzędu Gminy Urszulin (wejście na salę konferencyjną).

oraz ePUAP: Elektroniczna Skrzynka Podawcza - /6muic17x6n/skrytka
e-mail:  sekretariat@urszulin.eu
Fax: 82 571 30 01
Informacja telefoniczna: 82 571 30 24 – sekretariat 

Rozmiar czcionki
Zmień kolor