U nas w gminie coraz bezpieczniej!

Dobre wieści dla mieszkańców Urszulina i turystów.
Zakończono I etap inwestycji budowy ciągu pieszo – rowerowego w miejscowości Wola Wereszczyńska. Teraz ponad dwukilometrowy odcinek tej miejscowości będzie zachęcał do jazdy jednośladem lub weekendowych spacerów. Wybudowanie ciągu pieszo – rowerowego sprawi, że ruch rowerowy odbywać się będzie w bezpieczniejszy sposób, w innym przypadku rowerzyści musieliby jechać pasem jezdni, co stwarzało potencjalne zagrożenie.
Zastosowano barierki ochronne w miejscach szczególnie niebezpiecznych tj. na skrzyżowaniu, przejściach dla pieszych oraz w rejonie Szkoły Podstawowej w celu wyeliminowania możliwości niekontrolowanego wtargnięcia pieszego na jezdnię w miejscu niedozwolonym. Na skrzyżowaniu kierowca zwraca największą uwagę na inne pojazdy i organizację ruchu (znaki, sygnalizację itp.), a dopiero później koncentruje uwagę na pieszych i rowerzystach.
Wola Wereszczyńska jest przykładem połączenia różnych form transportu, od ciągu pieszego, rowerowego kończąc na drodze samochodów.
Warto jednak przypomnieć jak powinien przebiegać ruch na ciągu pieszo-rowerowym i jak należy interpretować ustawione przy nim znaki pionowe.

Umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i C-16 oddzielone kreską poziomą oznaczają, że droga jest przeznaczona dla pieszych i kierujących rowerami. Rowerzyści są obowiązani do korzystania z tak oznakowanej drogi, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym oni poruszają się lub zamierzają skręcić. Ruch pieszych i rowerów odbywa się na całej powierzchni tak oznaczonej drogi, ale rowerzysta musi ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin – To ważna zmiana w miejscowości Wola Wereszczyńska. Budowa tego ciągu pieszo – rowerowego to dowód na to, że staramy się dywersyfikować nasze działania inwestycyjne. Modernizujemy nie tylko drogi, chodniki, ale też infrastrukturę rowerową. W każdym przypadku stawiamy na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Urszulina i turystów odwiedzających naszą gminę.

Już na dniach rusza II etap inwestycji, czyli kontynuacja budowy ciągu pieszo – rowerowego o długości ok. 2,60 km. Zakończenie planowane jest w miejscowości Jamniki.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor