Nowa droga w Dębowcu

Dobiegły końca prace budowlane związane z przebudową drogi gminnej nr 104351L w miejscowości Dębowiec, na którą Gmina Urszulin pozyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 483 025,00 zł.

Przebudowa drogi o długości ok. 1 km polegała na poprawie konstrukcji drogi oraz wykonaniu nawierzchni asfaltowej. Jest to bardzo ważny odcinek drogi, o czym wiedzą wszyscy stali bywalcy piątkowego targu w Urszulinie, chętnie korzystają z tej trasy podczas powrotów do domu. Droga w Dębowcu pozwala w bezpieczny sposób ominąć korek, który tworzy się zazwyczaj w okolicach godziny 11:00 na skrzyżowaniu w Urszulinie.

Nowa nawierzchnia asfaltowa, bezpieczne pobocza, próg zwalniający, czytelne oznakowanie pionowe to wszystko poprawia komunikację i wpływa na poprawę komfortu podróżowania i bezpieczeństwo ruchu. Mamy nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom wszyscy będziemy mogli bezpieczniej przemieszczać się po terenie naszej gminy. Jednak najważniejsze jest, aby kierowcy właściwie przestrzegali ograniczeń, bowiem nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i zachowania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego.

Tomasz Antoniuk Wójt Gminy Urszulin – powyższa inwestycja jest kolejną inwestycją drogową realizowaną zgodnie z założonym planem. Jeszcze w tym roku wykonane zostaną kolejne nowe nawierzchnie asfaltowe w innej części Dębowca oraz Grabniaku, a także rozpoczęte zostaną prace projektowe w Wytycznie. W najbliższych latach planujemy przebudowy odcinków dróg gminnych w Urszulinie, Wytyczno – Kochanowskie oraz Babsk.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor