„Zioła zdrowe, smaczne i pachnące” – relacja cz. II

„Zioła zdrowe, smaczne i pachnące” – relacja cz. II

 

W sobotę 14 sierpnia 20201 r. przy Świetlicy w Wereszczynie odbyła się druga cześć inicjatywy kulturalnej KGW „Wereszczynianki” pn. „Zioła zdrowe, smaczne i pachnące”- zastosowanie w kosmetyce i kuchni przygotowanej z myślą o najmłodszych, w ramach projektu Gminnego Ośrodka Kultury w Urszulinie.

Tego dnia zorganizowane zostały różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci, które prowadziła Pani Animator – Kinga Strelczuk podczas których było dużo emocji oraz rywalizacji, bowiem dzieci walczyły z wielkim zaangażowaniem, gdyż nagrodą była wata cukrowa i popcorn. W dalszej części spotkania Poleski Park Narodowy przygotował dla dzieci wiele interesujących zabaw i gier przyrodniczych w tym upominki i nagrody dla dzieci. Były także warsztaty dla dzieci, które prowadziły Panie z KGW „Wereszczynianki” pn. „Tworzymy naturalne mydło” podczas których dzieci stworzyły przepiękne, pachnące mydełka z dodatkami ziół i kwiatów. Dodatkowo Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały własny, poza projektem przepyszny poczęstunek dla dzieci i rodziców. Każdy spróbował pyszności przyrządzonych przez gospodynie.

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom za tak wspaniałe, wspólnie spędzone sobotnie popołudnie, a także wszystkim zaangażowanym w pomoc                   i organizację inicjatywy. 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć na Facebook Gminnego Ośrodka Kultury. https://www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Urszulinie-114322540694638

 

Autor tekstu: Monika Kędzierska

Autor zdjęć: Dominika Popowska

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor