Poświęć kilometr

Poświęć kilometr - plakatPrzy parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie, powstał Zespół Młodzieży przygotowującej się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r., tworzą go uczniowie Publicznego Gimnazjum w Urszulinie, którzy wraz z opiekunem panią Kingą Kiryk, pragnie zachęcić mieszkańców gminy Urszulin do udziału w akcji pt. „Poświęć Kilometr”, która odbędzie się dnia 19.04.2015r. (w przyszłą niedzielę) na terenie parafii i gminy.

Głównym organizatorem akcji jest Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży z siedzibą w Siedlcach, pod patronatem Biskupa Siedleckiego.

Celem akcji jest zebranie funduszy na zakup biletów lotniczych dla młodzieży z Czadu i Boliwii, by umożliwić im, przyjazd na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa w 2016r. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy za dowolną ofiarę, kupić, rozprowadzaną, przy kościele parafialnym, po każdej Mszy św. cegiełkę nazwaną „kilometrem”.

Dodatkowo, do akcji ogłoszono konkurs dla młodzieżowych zespołów parafialnych, na „najbardziej pomysłowe przeprowadzenie akcji w parafii i na terenie gminy”. Nasza młodzież przystąpiła do tego konkursu i w tym celu, w dniu akcji organizuje na terenie gminy różne formy aktywności fizycznej np. biegi, jazda rowerem, spacer, mecz piłki nożnej i siatkowej, jazda na rolkach itp., by poświęcane kilometry stały się realnie przebyte. Udział może wziąć każdy, kto w dniu akcji zadeklaruje dobrowolną liczbę kilometrów oraz sposób w jaki chce je przebyć. Ofiarę wrzuci do puszki a następnie, w dowolnym czasie dnia zrealizuje swoją deklarację.

Ponieważ jest to konkurs, młodzież będzie dokumentował przebieg akcji i stworzy prezentację multimedialną. Poproszą uczestników o możliwość nagrania filmików z poświęcanych kilometrów. Następnie z zebranych nagrań zmontują jeden film, który zostanie wysłany na konkurs.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z młodzieżą, której sztab organizacyjny mieści się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie. Młodzież jest tam codziennie od godz. 14.00 do 16.00, lub do opiekuna grupy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i poświęcenia kilometrów, by wraz z nadejściem  wiosny ożywić  swoją duszę i ciałoJ. Każdy, kto poświęci swoje kilometry otrzyma od młodzieży dyplom podziękowania.

Krótkie podsumowanie akcji, odbędzie się 19 kwietnia,

w kościele parafialnym w Urszulinie, o godzinie 20.00, na które, również organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.

plak2015

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor