Ferie z biblioteką 2020

Zakończył się beztroski czas ferii, a teraz powrót do szkoły i do codziennych obowiązków, a także czas na kolejne wyzwania jakie stawia przed nami rzeczywistość. Tegoroczne ferie pod hasłem „Ferie z biblioteką” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie dobiegły końca. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom nie będzie brakowało. Podczas dwutygodniowego wypoczynku, który odbył się w dniach 13 – 14 i 22 stycznia br. z uśmiechem na twarzy do biblioteki przychodziły dzieci.

Pierwszy dzień rozpoczął się warsztatami artystycznymi, podczas których uczestnicy przy użyciu swoich zdolności plastycznych z wykorzystaniem skarpetki, włóczki i innych zdobień stworzyły przepiękne krasnale. Efekt pracy był zdumiewający, albowiem pod okiem prowadzącej warsztaty pani Urszuli Ulman dzieci wykazały się kreatywnymi pomysłami.  

Stałym elementem ferii zimowych w bibliotece są gry i zabawy ruchowe. Wobec tego nie mogło zabraknąć w tych dniach zajęć ruchowych czy literackich promujących sport oraz czytelnictwo w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” jako alternatywę spędzania wolnego czasu. Prowadzone przez panią Bogusławą Górską zajęcia muzyczno- ruchowe zawsze cieszą się w bibliotece największym powodzeniem.

Zakończeniem ferii był wyjazd do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na warsztaty pt. „Co to jest kultura i gdzie w tym zabawa?”. Podczas wycieczki dzieci poznały historię budynku i znajdujące się w nim zazwyczaj niedostępne dla zwiedzających przestrzenie. Miały możliwość porozmawiania z pracownikami instytucji, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz o wybranych wydarzeniach realizowanych w Centrum Spotkania Kultur. Dodatkowo uczestnicy zostali zaangażowani w zabawy grupowe i integracyjne.

Cieszymy się niezmiernie, że nasze tegoroczne feryjne propozycje spotkały się  z przemiłym przyjęciem. Podobnie jak we wcześniejszych latach udało nam się udowodnić, że biblioteka to dobre miejsce na spędzanie wolnego czasu, gdzie nie ma miejsca na nudę.  Wszystkim uczestnikom zajęć serdecznie dziękujemy za dobrą wspólna zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć na Facebook Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie: https://www.facebook.com/Bibliotekaurszulin/

Autor tekstu i zdjęć: Monika Kędzierska

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor

I N F O R M A C J A

Dzień 04 czerwca 2021 r. (piątek)
jest w Urzędzie Gminy Urszulin
dniem wolnym od pracy

(dzień wyznaczony za inny dzień świąteczny)

W dniu 04 czerwca 2021 r.
Urząd Gminy Urszulin
będzie nieczynny