Jesteśmy „Domem Kultury +”! mamy dofinansowanie – Gminny Ośrodek Kultury w Urszulinie

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury w Urszulinie dostał się do programu Dom Kultury + inicjatywy lokalne 2021 i otrzymał dofinansowanie dzięki któremu może wesprzeć najciekawsze inicjatywy kulturalne naszych mieszkańców. Nasz projekt „Poleska natura to nasza kultura” jest na 15 miejscu na 232 złożone wnioski. https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/dom-kultury/aktualnosci/dk-plus-inicjatywy-lokalne-2021-wyniki

W wyniku procedury konkursowej wyłoniono 50 beneficjentów z grona samorządowych instytucji kultury, których projekty zostały ocenione najlepiej. W 2021 r. łączne wsparcie, które otrzymają od Narodowego Centrum Kultury w ramach tego programu, wyniesie 1,5 mln zł. 

Projekt ma charakter dwu etapowy i będzie polegał na przeprowadzeniu przez Gminny Ośrodek Kultury wnikliwej diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Urszulin. Przeprowadzenie diagnozy wskaże drogę do opracowania i realizacji oferty działań kulturalnych oraz artystycznych odpowiadających na ich potrzeby.

Podstawowym celem projektu Gminnego Ośrodka Kultury pod nazwą „Poleska natura to nasza kultura” jest przede wszystkim, rozpoznanie zasobów oraz  potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Urszulin. Pragniemy by te działania pokazały, że głównym celem naszych działań jest to aby Ośrodek był miejscem otwartym, przyjaznym i wspólnym dla wszystkich mieszkańców gminy. Chcemy żeby było to miejsce spotkań, realizacji ich zainteresowań, pasji oraz potrzeb. Realizacja zadania na pewno pomoże nam odkryć kulturotwórcze zasoby naszej społeczności, pomoże znaleźć liderów, osoby utalentowane, osoby kreatywne. Zaowocuje to trwałą współpracą i nowymi perspektywami rozwoju. Dzięki projektowi będziemy mogli w lepszym stopniu dopasować ofertę kulturalną Gminnego Ośrodka Kultury do jak największego grona odbiorców.

 

Autor tekstu: Monika Kędzierska

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor