Przekazanie i poświęcenie samochodu

Przekazanie samochoduW bieżącym roku Gmina Urszulin przy współfinansowaniu Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie wzbogaciła się o lekki samochód specjalny, dodatkowo ze środków na zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej zakupiono łódź z wyposażeniem do działań ratowniczych.
Samochód specjalny pożarniczy ratowniczo-gaśniczy Ford Transit i łódź zostały zakupione dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. Wynik podjętych działań interwencyjnych w dużym stopniu zależy od stanu technicznego sprzętu pożarniczego. W związku z tym pozyskanie nowego sprzętu pożarniczego w znaczny sposób wpłynie na szybkie i skuteczne zapewnienie pomocy oraz bezpieczeństwa mieszkańcom gminy i osobom czasowo przebywającym na jej terenie.
Będzie on wykorzystywany do działań ratowniczych podczas gaszenia pożarów, katastrof ekologicznych, powodzi, wycieku substancji roponośnych i chemikaliów do środowiska, usuwania skutków wichur i silnych opadów, ratownictwa drogowego i innych miejscowych zagrożeń.
W dniu 19 grudnia br. w Stężycy pow. rycki, odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodów i łodzi. W uroczystości wzięli udział Tomasz Antoniuk – Wójt Gminy Urszulin, Mariusz Kucharski – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Urszulinie, Ryszard Kiryk – Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Urszulinie, Jan Lewandowski – Członek Zarząd Jednostki OSP w Urszulinie i jednocześnie kierowca, Adam Panasiuk – Wicestarosta Włodawski i jednocześnie członek OSP Urszulin.

EnglishGermanPolish
Rozmiar czcionki
Zmień kolor