Szanowni mieszkańcy,
nadal obowiązują przepisy nakładające obowiązek noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos w przestrzeni publicznej. Niestety, nie każdy zdążył zaopatrzyć się w taki produkt lub w wyniku częstego używania uległ już zniszczeniu. Naprzeciw tym problemom wyszły władze gminy. Urząd Gminy Urszulin zakupił ze środków własnych wielorazowe maseczki i od wtorku 19 maja br. przez trzy kolejne dni żołnierze z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozdysponują je po terenie całej gminy. Docelowo gmina bezpłatnie rozda swoim mieszkańcom 3 tysiące takich maseczek.
Kryterium przydziału maseczek jest liczba stale zameldowanych i zamieszkujących osób w danej nieruchomości w wieku pow. 26 r.ż.
W przypadku pytań lub problemów związanych z dystrybucją maseczek proszę o kontakt z pracownikiem urzędu Gminy P. Ewą Oleszczuk pod numerem telefonu (82) 592 00 03 w godzinach od 730 do 1530.
Tegoroczne obchody świąt Flagi Rzeczpospolitej Polskiej (przypadające 2 maja) i Konstytucji Trzeciego Maja, mają inny charakter niż w latach ubiegłych. Z uwagi na obowiązujący stan epidemii i ograniczoną możliwość zgromadzeń, niech wywieszenie na naszych domach biało-czerwonych flag będzie wyrazem naszej pamięci i patriotyzmu. Wspólnie zatroszczmy się o odświętny wygląd naszych miejscowości.
Koncert, konkurs wokalny, bal choinkowy. To wszystko w zasięgu ręki u nas w Urszulinie.
Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o nowych terminach egzaminów w 2020 r.















































Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.