Festiwal Nauki – FestiNa Wola „Blisko Nauki”

Pierwszy Szkolny Festiwal Nauki – FestiNa Wola „Blisko Nauki” – 24 maja 2017 r.

Celem  festiwalu było upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych zarówno nauk ścisłych, przyrodniczych jak i nauk humanistycznych. Uczestnicy „dotykali” świata nauki poprzez eksperymenty, gry, obserwacje. Spotkania z nauką  odbywały się w przestrzeni wokół szkoły, w klasach i na korytarzach w różnych strefach.

Strefa umiejętności: warsztaty kulinarne, garncarskie, prezentacje muzyczne, warsztaty matematyczne. Strefa eksperymentów: pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych, „Chemia w gospodarstwie domowym”. Strefa małych zwierząt – prezentacja zwierząt hodowanych przez uczniów. Strefa obserwacji: „Świat w kropli wody” – obserwacje mikroskopowe prowadzone przez pracowników Poleskiego Parku Narodowego. Strefa prezentacji astronomicznych. Strefa przyrody: stoisko Poleskiego Parku Narodowego.

Uczestnicy mogli poznawać historię parafii p. w. św. Izydora Oracza poprzez udział w Queście. Na zakończenie spotkali się przy ognisku na wspólnym poczęstunku. Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej w Woli Wereszczyńskiej był efektem współdziałania uczniów, nauczycieli, rodziców przy współpracy z  Poleskim Parkiem Narodowym, Gminna Biblioteką Publiczną w Urszulinie, Urzędem Gminy Urszulin        i Stowarzyszeniem nad Piwonią.

EnglishGermanPolish

I N F O R M A C J A

 

Informuje się, że dzień 21.02.2020 r. (piątek)

jest w Urzędzie Gminy Urszulin dniem wolnym od pracy

 

Urząd Gminy Urszulin

w dniu 21 lutego 2020 r. (piątek)

będzie nieczynny

Rozmiar czcionki
Zmień kolor